Reporty/aktuality

(chuligánský report)

Vsetín – Přerov (2. hokejová liga - playoff) 14. 03. 2010

Při prvním utkání v Přerově domácí projevili zájem o střet, bohužel policie na poslední chvilku všechno překazila. Domluvili sme se však, že srandu necháme až na zápas u nás. V den zápasu se scházíme dříve a kontaktujem hosty, kteří jsou na cestě, ale mají nechtěný doprovod. Takže akce před utkáním padá s tím, že se domlouváme na piknik během druhé přestávky. Hostů dorazlo přes 200, ale staví se pouze 8 lidí (opticky velmi dobří), takže taky vybíráme 8 lidí a jde se do sebe. Střet byl tvrdý a férový. Po necelé minutě jasné vítězství Vsetína.
Na větší setkání je připraveno dalších cca.25 ovcomrdů (kterým se tímto omlouváme, že se nemohli zúčastnit). Po zápase ještě probíhá boj na obou stranách s četníkama, letí na ně pyro a dělobuchy, a odpovědí je nám pepřák a policejní rozbušky. Všem díky za účast a Zubrům za bezproblémovou domluvu.

Autor: GPH-Vsetín

(chuligánský report)           Zlín - Vsetín (pohled Zlína)

Vzhledem k tomu, že Vsetín má nějaké pakty s Litvínovem a právě Litvínov měl hrát v pátek ve Zlíně, tak se nám asi týden dopředu ozývají vsetínští, že by chtěli poměřit síly.
V den zápasu se nás schází asi dvacet v jedné hospodě. Dostáváme však info, že vsetínských před zápasem přijelo pouze jedno auto a tak jdeme ke stadionu. Tam se s nima domlouváme na setkání v první třetině kousek od stadionu. Třetina uteče jako voda a my už jdeme v počtu asi 20ti lidí na určené místo kde čekáme.

Když už jsme si mysleli, že nic nebude, tak se najednou z poza rohu vyřítila skupina "hostů" v počtu 15-20 lidí (přesný počet nám není znám) a jdou odhodlaně k nám. Jejich první lajna se drží docela dlouho, ale za delší konec tahají určitě zlínští (to po té potvrdili i "hosté") a tak po té, co zbytek stojících vsetínských ukončuje toto setkání a o druhé kolo nemají zájem, jde výhra na naše konto...
Poblíž už jsou slyšet houkačky a tak tohle místo opouštíme.
Všem zůčastněným patří velký dík.

(ultras report)                           Havlíčkův brod - Třebíč 0:3  (pohled TR)

Dne 20.1. 2010. nás čekalo menší derby v Havlíčkově Brodě.  Pár předchozích proher nejspíš přispělo k počtu nahlášených lidí na bus. V hospodě jsme se začali scházet o půl druhé, nakonec nás tam bylo 9 .  Zbytek jsme nabrali u stadionu, někdo bohužel nestihl z práce apod.  Ultras v buse nakonec  15 , kteří byli doplněni počtem 20-ti normálů (bývalí fc apod.)  Odjezd od ZS byl v 16:00. Cesta probíhala poklidně za dobré nálady a popíjení.  Příjezd do brodu byl asi 20 minut před zápasem, na okraji města na nás čekali jako obvykle acab. Pak jsme si koupili lístky a rychle na stadion. Přišli jsme tak akorát. Pověsila se vlajka, někdo si ještě skočil do bufetu pro pivo a začalo se fandit. V sektoru nás bylo asi 50, bez dozoru policie, kromě asi 4 security.  Ze začátku ani pomalu nešlo poznat, kde mají brodáci kotel, ale později se to zaplnilo. My jsme fandili poctivě už od začátku, na rozdíl od domácích kteří nebyli ani slyšet. S postupem času, kdy jsme vedli bylo fandění brodu horší a horší. V kotli se zrodil nápad, trošku poškádlit domácí příznivce příchodem pod jejich kotel a tam si zafandit.  V zhruba polovině poslední třetiny tedy vyrážíme v počtu asi 10 ks do jejich kotle, později přibíhá i pár normálů. V domácím kotli se nám líbilo a tak tam zůstáváme několik minut, při čemž na nás domácí koukali jak z jara a až na pár jedinců, kterým se to moc nelíbilo neřekl nikdo nic. Po chvíli přibíhá policie a z domácích se najednou stanou hrdinové a chtěli by se prát? (?) . Policie naštěstí nic moc neřeší a pouze odvede aktéry zpět do našeho sektoru.  Tato akce byla spontální ale povedená, domácí jsme ztrapnili a poukázali jsme na ubohost jejich kotle. Za zmínku snad potom jen stojí sprška, kterou dostal trenér domácích Novák při odchodu do kabin (který o nás v novinách řekl že jsme UDH) . Poslední gól dáváme do prázdné brány a vítězíme 0:3 . Na děkovačku s hráči vyrazí pár borců k mantinelu, kde s tím má problém pár security, nastává menší strkanice ale nic se neděje.

Z našeho pohledu velmi vydařený výjezd, ať už z pohledu na ledě nebo v hledišti.

Ultras Třebíč.

(Chuligánský report)  6.2. Chomutov – Ústí nad Labem   3:4sn (pohled CV)

Na toto tradiční derby máme sraz v naší hospodě,kde popíjíme,bavíme je nás tam cca 15 hools. Najednou se ve dveřích objeví ústečtí fans. Po slovní výměně názorů a upozornění, že tam nejsou vítáni jeden řekl něco, čeho později asi hodně litoval. Akce na sebe nenechá dlouho čekat a začala nevídaná mela když vzduchem létaly pullitry a snad i nějakej ten popelník. Střet  je rychlej kolem 40sec.přičemž všichni ústečtí končí na zemi a někteří mají rozbité hlavy,podle novin MF je jich 5,tomu nikdo neuvěří,kdyby napsali 2,tak v pořádku,na stadionu na sebe oba kotle pořvávají. Během zápasu se spálily 3 ústecký šály po zapálení té první naběhla ochranka a začala nás i šálu kropit hasičákem za což si vysloužila spršku nadávek a piv.Co jsem slyšel,tak i Ústí zapálilo Cv šálu, při pálení se z kotle odpojuje malá skupinka zlobivců a vydává se směr sektor hosti ale překážek a nástrah je vice než jsme čekali a tak se vracime s nepořízenou...Jinak vše v klidu..Po zápase akorát kinder hooligans hazí po ústeckých sněhové koule…